czwartek, 20 kwietnia 2017

Przewodnik - Caher Valley Loop, Co. Clare

Caher Valley LoopSzczegóły szlaku

Hrabstwo: Clare
Kategoria: Szlak górski
Rodzaj: Wędrówka piesza, spacer, bieganie
Dystans: 16km
Min wysokość: 57m
Max wysokość: 357m
Szacowany czas przejścia: 5g
Punkt startu: Fanore Beach
Punkt końcowy: Fanore Beach
Dodatkowe atrakcje: Piaszczysta plaża, wiele punktów widokowych w okolicy, wiele tras rowerowych, inne szlaki turystyczne
Udogodnienia: Duży parking w punkcie startowym, dokładne mapy pieszych wędrówek i tras rowerowych, informacje o faunie i florze regionu, toalety
Uwagi: Dojazd do punktu początkowego biegnie drogą R477 (odcinek Wild Atlantic Way), gdzie wędruje wielu turystów, przemieszcza się wielu rowerzystów, a przy wąskiej, krętej drodze parkuje wielu kierowców. Przejazd tą drogą wymaga ostrożności i zdrowego rozsądku.
Zalecenia: Wybierając się w to miejsce musimy pamiętać o odpowiednim obuwiu, odzieży wodoodpornej, zapasie wody i żywności oraz podręcznej apteczce. Zalecamy również zabrać ze sobą cienką czapkę, która uchroni nas przed moskitami oraz kijki trekkingowe, które ułatwią nam wędrówkę. Przed wyjazdem warto poinformować bliskich gdzie jedziemy. Na tym szlaku zasięg telefoniczny jest bardzo słaby.
Wiele odcinków Caher Valley Loop prowadzi przez drogi lokalne. Wędrując nimi musimy pamiętać o zachowaniu ostrożności i zasadach bezpieczeństwa (iść prawą stroną drogi), ze względu na przejeżdżające samochody.


Wskazówki dojazdu


Punk początkowy (parking przy Fanmore Beach) znajduje się przy drodze R477, 13,8 km. od miejscowości Ballyvaughan (droga krajowa N67).Opis szlaku

Caher Valley Loop jest jednym z wielu szlaków turystycznych regionu The Burren i Cliffs of Moher, który charakteryzuje się spektakularnymi widokami z wysokości 357m. na Aran Islands i Galway Bay. 16-kilometrowa pętla jest idealna dla wszystkich miłośników pieszych wędrówek i chociaż czasami droga nie jest łatwa, krajobrazy rekompensują cały wysiłek włożony w jej pokonanie.

Mapa szlaku pobrana ze strony www.burrengeopark.ie


Pobierz mapę

Fotorelacja
Prezentowane zdjęcia zostały wykonane podczas naszych wędrówek w kwietniu 2017 roku.
Autor zdjęć: Robert Photography

Parking przy Fanore Beach - punkt początkowy i końcowy szlaku.
Pierwszy odcinek wędrówki (ok 1 km.) prowadzący drogą R477.


Oznakowanie szlaku przy skręcie z drogi R477 w okolicach St. Patrick's Church.


Kolejne 4km. szlaku drogą bez nazwy, która prowadzi wzdłuż Caher River.
Po zejściu z drogi lokalnej szlak prowadzi pod górę, gdzie z wysokości 357m możemy podziwiać doskonale widoczne:  Aran Islands i Galway Bay. a w oddali po drugiej stronie zatoki góry Connemara. Otaczający krajobraz płaskowyżu The Burren dodatkowo uatrakcyjnia wędrówkę.11km wędrówki i wejście na drogę lokalną, która prowadzi w dół do Fanmore Beach.
Inne szlaki opisane przez nas w tej okolicy:
Pierwsza wędrówka na Gleninagh Mountain
Pierwsza wędrówka na Gleninagh Mountain - Video
Druga wędrówka na Gleninagh Mountain
Druga wędrówka na Gleninagh Mountain - Video

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również do odwiedzania nas na Facebook-uYouTube i Google+, powracania na nairlandzkimszlaku.blogspot.ie oraz komentowania i udostępniania. Niech inni za pośrednictwem naszego bloga także poznają piękno Irlandii.

Pozdrawiamy serdecznie i pięknej pogody życzymy! :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Komentarze przed publikacją będą moderowane przez administratora.