poniedziałek, 13 czerwca 2016

Cong, Co. Mayo


Cong, przepiękna, maleńka miejscowość położona na granicy hrabstw Galway i Mayo, pomiędzy jeziorami Corrib i Mask. Darmowy parking, gdzie możemy zostawić samochód znajduje się tutaj.To magiczne miejsce słynące z podziemnych strumieni łączących w/w jeziora zachwycą najbardziej wybrednych turystów.


To tutaj znajduje się Ashford Castle, średniowieczny, rozbudowany na przestrzeni wieków zamek, przekształcony w pięciogwiazdkowy luksusowy hotel, na terenie którego znajdują się cudowne, warte odwiedzenia ogrody.

Wejście na teren ogrodów jest płatny. Istnieje jednak możliwość wejścia na ich teren od strony Ardnageeha Loop - Forest Recreation Area i to całkiem legalnie. Wejście do ogrodów prezentujemy na poniższej mapie.

Wejście do ogrodów Ashford Castle od strony Ardnageeha Loop
Cong Wood, kolejne niesamowite, kryjące wiele niespodzianek miejsce. Będąc w Cong nie wolno ominąć tego lasu, wejść do niesamowitej groty i na Guinnes Tawer ;)Cong jest również doskonałym miejscem do rozpoczęcia pieszej wędrówki  lub jazdy na rowerze po kilku  malowniczych szlakach. Opowiemy Wam o tym innym razem. :) Tymczasem życzymy samych niesamowitych wrażeń podczas zwiedzania tego pięknego, a zarazem tajemniczego miejsca i do zobaczenia "Na irlandzkim szlaku". ;)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Komentarze przed publikacją będą moderowane przez administratora.