poniedziałek, 16 lipca 2018

Townlands Kylemore, Lettershanbally i Tooreenacooana. Pierwsza wędrówka


Szczegóły szlaku

Hrabstwo: Galway
Kategoria: Szlak górski
Rodzaj: Wędrówka piesza, spacer, bieganie, jazda na rowerze
Dystans: 10,5km (dystans obejmuje wędrówkę w obie strony trasą opisaną poniżej)
Min wysokość: 81m
Max wysokość: 159m
Szacowany czas przejścia: 2,5 - 3g
Punkt startu: Zatoczka przy drodze R344
Punkt końcowy: J/w
Dodatkowe atrakcje: Piękne widoki na otaczające szlak góry Connemarra
Udogodnienia: Mała zatoczka w punkcie startowym, gdzie można zostawić samochód
Uwagi: Opisana trasa jest tylko naszą propozycją wędrówki w tej okolicy. Region ten oferuje bowiem pokonywanie o wiele większych dystansów. 
Informacja z czerwca 2018 roku. Przy jednej z bocznych dróg prowadzone są prace leśne, a wstęp osób postronnych jest zabroniony (patrz czerwona linia na mapie poniżej). Ze względu na prace istnieje możliwość pojawienia się samochodów i ciężkiego sprzętu na szlaku. Zalecamy ostrożność.
AKTUALIZACJA - 26.02.2019
Prace leśne zakończone, a teren został wzbogacony o nowy odcinek szlaku (patrz mapa szlaku po aktualizacji i fotorelacja po aktualizacji poniżej)
Zalecenia: Wybierając się w to miejsce musimy pamiętać o odpowiednim obuwiu, odzieży wodoodpornej, zapasie wody i żywności oraz podręcznej apteczce. Zalecamy również zabrać ze sobą cienką czapkę, która uchroni nas przed natrętnymi owadami oraz kijki trekkingowe, które ułatwią nam wędrówkę. Przed wyjazdem warto poinformować bliskich gdzie jedziemy. Na tym szlaku zasięg telefoniczny jest bardzo słaby.


Wskazówki dojazduPunk początkowy (zatoczka) znajduje się przy drodze R344, w obszarze  Kylemore, w hrabstwie Galway. Na mapach poniżej zaznaczyliśmy dwa możliwe dojazdy do punktu początkowego z drogi krajowej N59.

Opis szlaku

Uwaga! Opisana trasa jest tylko naszą propozycją wędrówki w tej okolicy. Region ten oferuje bowiem pokonywanie o wiele większych dystansów. 
Proponowany przez nas szklak przeznaczony jest dla wszystkich miłośników pięknych widoków oraz pieszych wędrówek o niewielkim stopniu trudności.
Trasę  w jedną stronę można podzielić na trzy etapy.
Etap pierwszy, odcinek o długości czterech kilometrów prowadzący od punktu startowego do wejścia na  odcinek szlaku turystycznego Western Way. Idąc tym odcinkiem mijamy dwie boczne drogi,  pierwszą oznaczoną na poniższej mapie kolorem czerwonym, gdzie wykonywane są prace leśne, a wstęp jest zabroniony (informacja z czerwca 2018 roku) i drugą, oznaczoną kolorem białym,  prowadzącą do stacji przekaźnikowej.
Etap drugi, przejście 0,5 km. odcinka szlaku Western Way (kolor żółty), aż do skrętu w pierwszą boczną drogę po prawej stronie.
Etap trzeci, pokonanie dystansu ok 1km. boczną drogą i dojście do jej końca, małej polany, mieszczącej się w bardzo uroczym zakątku tego obszaru. Jest to doskonałe miejsce na odpoczynek i  piknik.

Mapa szlakuMapa szlaku po aktualizacji - 26.02.2019Fotorelacja
Prezentowane zdjęcia zostały wykonane podczas naszej wędrówki w czerwcu 2018 roku.
Fotorelacja po aktualizacji - 26.02.2019
Nowy odcinek szlaku

Video
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również do odwiedzania nas na Facebook-uYouTube i Google+, powracania na nairlandzkimszlaku.blogspot.ie oraz komentowania i udostępniania. Niech inni za pośrednictwem naszego bloga także poznają piękno Irlandii.

Pozdrawiamy serdecznie i pięknej pogody życzymy! :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Komentarze przed publikacją będą moderowane przez administratora.