środa, 4 lipca 2018

Gortarowey - Forest Recreation Area, Co. Sligo


Szczegóły szlaku

Hrabstwo: Sligo
Kategoria: Szlak turystyczny
Rodzaj: Piesza wędrówka, bieganie
Dystans: Według aplikacji Endomondo (patrz skan poniżej) 7,5km  Podany dystans dotyczy przejścia całego szlaku Benbulben Loop oznaczonego na mapie poniżej czerwonymi kropkami
Min wysokość: 157m
Max wysokość: 243m
Szacowany czas przejścia: 2,5 - 3g.
Punkt startu: Parking
Punkt końcowy: J/w
Dodatkowe atrakcje: Wiele punktów widokowych na zatoki Sligo i Donegal oraz spektakularne widoki na górę stołową Benbulben
Udogodnienia: Duży, darmowy parking w punkcie startowym, wiele ławek na szlaku, mapa i dobre oznakowanie szlaku
Zalecenia: Wybierając się w to miejsce musimy pamiętać o odpowiednim obuwiu, odzieży wodoodpornej, zapasie wody i żywności oraz podręcznej apteczce. Zalecamy również zabrać ze sobą cienką czapkę, która uchroni nas przed natrętnymi owadami oraz kijki trekkingowe, które ułatwią nam wędrówkę. 


Wskazówki dojazdu


Parking znajduje się w odległości 11 km. od Sligo. Jadąc drogą krajową N15 z Sligo do Donegal skręć w prawo na skrzyżowaniu oznaczonym jako Barnaribbon i po pokonaniu odcinka ok 1 km dojedziesz na miejsce.
Opis szlaku

Gortarowey, doskonały szlak turystyczny dla wszystkich miłośników pieszych wędrówek i pięknych widoków. Szlak nie jest trudny, a znajdujące się na nim punkty widokowe zapewniają wędrowcom dodatkowe atrakcje: widok na słynną w Irlandii górę stołową Benbulben, wspaniałe widoki na zatoki Sligo i Donegal i wiele innych.

Mapa szlaku 


Źródło: www.coillte.ie

Mapa naszej wędrówki wygenerowana z aplikacji Endomondo


Fotorelacja

Prezentowane zdjęcia zostały wykonane podczas naszej wędrówki w czerwcu 2018 roku.Wideo


Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również do odwiedzania nas na Facebook-uYouTube i Google+, powracania na nairlandzkimszlaku.blogspot.ie oraz komentowania i udostępniania. Niech inni za pośrednictwem naszego bloga także poznają piękno Irlandii.

Pozdrawiamy serdecznie i pięknej pogody życzymy! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Komentarze przed publikacją będą moderowane przez administratora.