środa, 26 kwietnia 2017

Przewodnik - Black Head Loop, Co. Clare

Black Head LoopSzczegóły szlaku

Hrabstwo: Clare
Kategoria: Szlak górski
Rodzaj: Wędrówka piesza, spacer, bieganie
Dystans: 26km
Min wysokość: 57m
Max wysokość: 480m
Szacowany czas przejścia: 7 - 8g
Punkt startu: Fanore Beach
Punkt końcowy: Fanore Beach
Dodatkowe atrakcje: Piaszczysta plaża, wiele punktów widokowych w okolicy, wiele tras rowerowych, inne szlaki turystyczne
Udogodnienia: Duży parking w punkcie startowym, dokładne mapy pieszych wędrówek i tras rowerowych, informacje o faunie i florze regionu, toalety
Uwagi: Dojazd do punktu początkowego biegnie drogą R477 (odcinek Wild Atlantic Way), gdzie wędruje wielu turystów, przemieszcza się wielu rowerzystów, a przy wąskiej, krętej drodze parkuje wielu kierowców. Przejazd tą drogą wymaga ostrożności i zdrowego rozsądku.
Zalecenia: Wybierając się w to miejsce musimy pamiętać o odpowiednim obuwiu, odzieży wodoodpornej, zapasie wody i żywności oraz podręcznej apteczce. Zalecamy również zabrać ze sobą cienką czapkę, która uchroni nas przed natrętnymi owadami oraz kijki trekkingowe, które ułatwią nam wędrówkę. Przed wyjazdem warto poinformować bliskich gdzie jedziemy. Na tym szlaku zasięg telefoniczny jest bardzo słaby.
Wiele odcinków Black Head Loop prowadzi przez drogi lokalne. Wędrując nimi musimy pamiętać o zachowaniu ostrożności i zasadach bezpieczeństwa (iść prawą stroną drogi), ze względu na przejeżdżające samochody.
Wskazówki dojazdu


Punk początkowy (parking przy Fanmore Beach) znajduje się przy drodze R477, 13,8 km. od miejscowości Ballyvaughan (droga krajowa N67).Opis szlaku

Black Head Loop jest jednym z wielu szlaków turystycznych regionu The Burren i Cliffs of Moher, który charakteryzuje się spektakularnymi widokami na Aran Islands, Galway Bay oraz piękne doliny otoczone niesamowitym krajobrazem płaskowyżu The Burren. 26-kilometrowy szlak jest idealny dla wszystkich miłośników pieszych wędrówek i chociaż niektóre odcinki drogi są ciężkie do przejścia, krajobrazy rekompensują cały wysiłek włożony w jej pokonanie.

Mapa szlaku pobrana ze strony www.burrengeopark.ie


Pobierz mapę

Fotorelacja
Prezentowane zdjęcia zostały wykonane podczas naszych wędrówek w kwietniu 2017 roku.
Autor zdjęć: Robert Photography

Parking przy Fanore Beach - punkt początkowy i końcowy szlaku.Pierwsze 1,5 km. szlaku to wędrówka drogą R477. Na tym odcinku należy zachować szczególną ostrożność i iść prawą stroną drogi (duża ilość przejeżdżających samochodów i rowerów).


Idąc zgodnie z oznakowaniem szlaku, mijając most nad Caher River i kilka gospodarstw rolnych, dalsza droga prowadzi po zboczu Gleninagh Mountain. Jest to wyjątkowo malowniczy 8-kilometrowy odcinek tego szlaku, momentami jednak trudny do przebycia.Kolejne 6 km. szlaku to dość strome wzniesienia i zejścia do pięknych dolin.Po przejściu tego odcinka szlak Black Head Loop łączy się z Caher Valley Loop. Dalsza droga prowadzi na kolejne wzniesienie, a dalej w dół, aż do plaży Fanore.

Inne szlaki opisane przez nas w tej okolicy:
Pierwsza wędrówka na Gleninagh Mountain
Pierwsza wędrówka na Gleninagh Mountain - Video
Druga wędrówka na Gleninagh Mountain
Druga wędrówka na Gleninagh Mountain - Video

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również do odwiedzania nas na Facebook-uYouTube i Google+, powracania na nairlandzkimszlaku.blogspot.ie oraz komentowania i udostępniania. Niech inni za pośrednictwem naszego bloga także poznają piękno Irlandii.

Pozdrawiamy serdecznie i pięknej pogody życzymy! :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Komentarze przed publikacją będą moderowane przez administratora.