środa, 5 kwietnia 2017

Druga wędrówka na Gleninagh Mountain


Zachwyceni widokami podczas pierwszej naszej wędrówki na górę Gleinagh, Co. Clare (zob.: Pierwsza wędrówka na Gleninagh Mountain oraz Pierwsza wędrówka na Gleninagh Mountain - Video) postanowiliśmy dokładniej zapoznać się z tą okolicą. Za punkt startowy obraliśmy tym razem parking przy plaży Fanore (zob. mapa poniżej), który położony jest  14 kilometrów na zachód  od drogi krajowej N67 i miejscowości Ballyvaughan.Pierwszy odcinek wędrówki (ok 1,5km.) pokonaliśmy idąc drogą R477.


Kierując się oznakowaniem szlaku Black Head Loop skręciliśmy z drogi, minęliśmy kilka gospodarstw rolnych i dotarliśmy do miejsca, gdzie zaczynała się prawdziwa wędrówka.


Od tego momentu widoki zapierały dech w piersiach. Po naszej lewej stronie widok na zatokę, po prawej kamienny krajobraz charakterystyczny dla Burren, a my w samym środku tej wspaniałej krainy. Dodatkową niespodzianką było stado koni, które biegło wprost na nas. Było cudownie! :)Po przejściu ok. siedmiu kilometrów szeroki szlak zamienił się w wąską, miejscami błotnistą i trudną do przejścia ścieżkę. Idąc pomiędzy murkiem i przeróżnymi krzewami, po pokonaniu kolejnych dwóch kilometrów dotarliśmy do miejsca, gdzie szlak zaczął piąć się dość ostro w górę.


Po dotarciu na szczyt naszym oczom ukazała się dolina, do której prowadziła szeroka droga położona pomiędzy pastwiskami. Tą właśnie drogą powędrowaliśmy dalej do miejsca, gdzie oznakowanie szlaku Black Head Loop nakazywało nam skręcić w prawo.


Był to nasz czternasty kilometr wędrówki, a szeroka, kamienista droga prowadziła pod górę. Po dotarciu na szczyt kolejne piękne krajobrazy ucieszyły nasze oczy, a dalsza wędrówka stała się łatwiejsza. Kamienista droga prowadziła nas teraz do doliny Caher, skąd powędrowaliśmy w kierunku drogi R447.

Po pokonaniu kolejnych kilku kilometrów zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, dotarliśmy do drogi R447, a dalej do parkingu przy plaży Fanore. Nasza wędrówka dobiegła końca. Na koniec prezentujemy skan mapy naszej wędrówki wygenerowany z aplikacji Endomondo. Pokonany dystans wyniósł 21 km. Szlak nie należy do łatwych dlatego wybierając się w to miejsce musimy pamiętać o odpowiednim obuwiu, odzieży wodoodpornej, zapasie wody i żywności oraz podręcznej apteczce. Zalecamy również zabrać ze sobą cienką czapkę, która uchroni nas przed moskitami oraz kijki trekkingowe, które ułatwią nam wędrówkę. Przed wyjazdem warto poinformować bliskich gdzie jedziemy. Na tym szlaku zasięg telefoniczny jest bardzo słaby.


Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również do odwiedzania nas na Facebook-uYouTube i Google+, powracania na nairlandzkimszlaku.blogspot.ie oraz komentowania i udostępniania. Niech inni za pośrednictwem naszego bloga także poznają piękno Irlandii.

Pozdrawiamy serdecznie i pięknej pogody życzymy! :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Komentarze przed publikacją będą moderowane przez administratora.