wtorek, 14 czerwca 2016

Mám Éan, Co. Galway - Western WaySzczegóły szlaku

Hrabstwo: Galway
Kategoria: Szlak górski
Rodzaj: Wędrówka piesza
Dystans: 2km (dystans obejmuje dojście z parkingu do miejsca pielgrzymkowego Mám Éan )
Min wysokość: 154m
Max wysokość: 322m
Szacowany czas przejścia: 2g
Punkt startu: Link
Punkt końcowy: Brak. Opisywany szlak jest częścią szlaku turystycznego Western Way. Wejście na ten odcinek szlaku jest również możliwy w tym miejscu.
Dodatkowe atrakcje: Miejsce pielgrzymkowe Mám Éan
Udogodnienia: Parking w punkcie startu (patrz link powyżej)
Uwagi: Dojazd do punktu początkowego jest również możliwy od strony drogi R 344 w tym miejscu
Zalecenia: Wybierając się w to miejsce musimy pamiętać o odpowiednim obuwiu, odzieży wodoodpornej, zapasie wody i żywności oraz podręcznej apteczce. Zalecamy również zabrać ze sobą cienką czapkę, która uchroni nas przed moskitami oraz kijki trekkingowe, które ułatwią nam wędrówkę. Przed wyjazdem warto poinformować bliskich gdzie jedziemy. Na tym szlaku zasięg telefoniczny jest bardzo słaby.

Wskazówki dojazdu

Jadąc drogą krajową N59 z Galway do Clifden musimy skręcić w prawo 11 km. za miejscowością Maam Cross patrz pierwsza mapa poniżej). Jadąc dalej wąską drogą bez nazwy, po trzech kilometrach docieramy do parkingu, gdzie możemy zostawić samochód (patrz druga mapa poniżej).

Opis szlaku

Mamean to piękne miejsce pielgrzymkowe położone w przejściu przez góry Maumturk. Znajduje się tu mała kapliczka, ołtarz, posąg św. Patryka oraz stacje drogi krzyżowej,  rozproszone po skalistym terenie. Jest to również odcinek szlaku turystycznego Western Way. Szlak nie należy do łatwych. Wędrówka kamienistą, często podmokłą i błotnistą ścieżką wymaga uwagi, zdrowego rozsądku i odpowiedniego przygotowania.


Mapa szlaku
Fotorelacja
Prezentowane zdjęcia zostały wykonane podczas naszej wędrówki w październiku 2015 roku.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia programu "Byle dalej i dalej..." przygotowanego przez GalwayTv Net, który jeszcze bardziej przybliży Wam uroki tego niesamowitego miejsca.Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również do odwiedzania nas na Facebook-uYouTube i Google+, powracania na nairlandzkimszlaku.blogspot.ie oraz komentowania i udostępniania. Niech inni za pośrednictwem naszego bloga także poznają piękno Irlandii.

Pozdrawiamy serdecznie i pięknej pogody życzymy! :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Komentarze przed publikacją będą moderowane przez administratora.