poniedziałek, 6 czerwca 2016

Derryneen - "Zapomniany szlak", Co. Galway


Szczegóły szlaku

Hrabstwo: Galway
Kategoria: Szlak leśny
Rodzaj: Wędrówka piesza, spacer, bieganie
Dystans: 8km (dystans obejmuje przejście całego szlaku i powrót do punktu startowego)
Min wysokość: 98m
Max wysokość: 135m
Szacowany czas przejścia: 2g
Punkt startu: Link
Punkt końcowy: Brak
Dodatkowe atrakcje: Brak
Udogodnienia: Brak
Uwagi: 
Zalecenia: Wybierając się w to miejsce musimy pamiętać o odpowiednim obuwiu, odzieży wodoodpornej, zapasie wody i żywności oraz podręcznej apteczce. Zalecamy również zabrać ze sobą cienką czapkę, która uchroni nas przed moskitami oraz kijki trekkingowe, które ułatwią nam wędrówkę. Przed wyjazdem warto poinformować bliskich gdzie jedziemy. Na tym szlaku zasięg telefoniczny jest bardzo słaby.

Wskazówki dojazdu

Punk początkowy szlaku znajduje się przy drodze krajowej N59, 9 km od miejscowości Maam Croos jadąc w kierunku Clifden.Opis szlaku

Derryneen - "Zapomniany szlak"jest odcinkiem zamkniętego obecnie szlaku turystycznego Sli Chonemara. Oznacza to, że pewne odcinki szlaku są niebezpieczne i nie nadają się do wędrówki (brak konserwacji szlaku przez zespół zarządzający). Tak właśnie jest na tym odcinku. Po przejściu dystansu ok 4 km kamienistą drogą, oznakowanie szlaku prowadzi przez mokradła, które w wielu miejscach są głębokie i niebezpieczne. Mimo to 4 km tego szlaku są idealnym miejscem dla wszystkich miłośników pieszych wędrówek. Przejście bezpiecznej części szlaku i powrót do punktu początkowego wymaga pokonania dystansu 8km  w czasie ok 1g:40m.

Mapa szlaku

Mapa naszej wędrówki


Fotorelacja
Prezentowane zdjęcia zostały wykonane podczas naszej wędrówki w czerwcu 2016 roku.


Punkt początkowy przy drodze krajowej N59.Wejście, żółta metalowa brama.Zaraz po wejściu na szlak widoczne są ślady pożaru, a słupki informacyjne są prawie całkowicie wyblakłe.

Idąc jednak dalej kamienistą drogą, wkraczamy do pięknej, leśnej krainy, gdzie małe jeziora i widoczne góry zachwycają swoim pięknem.

Po 4km. droga zanika. Widoczne słupki informacyjne sugerują, że szlak idzie dalej. Postanowiliśmy to sprawdzić.


Szybko zrozumieliśmy, że dalsza droga staje się niebezpieczna. Szliśmy po podmokłym terenie, gdzie warstwa trawy uginała się pod naszymi butami, starych kładkach, a towarzyszyły nam tylko tropy zwierząt.


Po 2km. wędrówki dotarliśmy do kamienistego wzniesienia, na którym namalowane były widoczne na zdjęciach poniżej znaki.
Dalsza droga okazała się niemożliwa. Nie było więcej słupków informacyjnych, a teren zrobił się bardzo podmokły i niebezpieczny. Postanowiliśmy zawrócić.

W drodze powrotnej postanowiliśmy sprawdzić dokąd prowadzi boczna droga, którą wcześniej mijaliśmy. To co zobaczyliśmy na jej końcu było przygnębiające. :( Sami zobaczcie.


Podsumowując.
Jeśli lubicie wędrówkę po zalesionym terenie, jeziora i piękne górskie widoki, 4 km. tego szlaku są do Waszej dyspozycji. Odradzamy wędrówkę po ostatnim odcinku tego zapomnianego szlaku. Jest zbyt niebezpieczny (zobacz 3min i 8 sec filmu poniżej).Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Komentarze przed publikacją będą moderowane przez administratora.