czwartek, 2 czerwca 2016

Z Hill of Doon (viewpoint) do drogi R336 - Western Way Co. Galway


Aby rozpocząć wędrówkę z Hill of Doon do drogi R336 musimy dojechać do tego miejsca. Najlepiej skręcić z drogi N59 tutaj, minąć po ok 2 km. Newvillage i jadąc dalej tak jak droga prowadzi, dojechać do pięknego punktu widokowego Hill of Doon. .


Z tego miejsca, zabierając odpowiednie wyposażenie, wyruszamy na wędrówkę po pięknym odcinku szlaku turystycznego Western Way.

Po krótkim marszu musimy przejść po specjalnie przygotowanej drabince.


Pierwszy odcinek szlaku jest łatwy i prowadzi do pięknego miejsca, które jest idealne na piknik dla całej rodziny.

Dalsza część szlaku przeznaczona jest dla przygotowanych wędrowców :)
Po ok 5 km od Hill of Doon dochodzimy do lasu Lackavrea, który znajduje się na półmetku naszej trasy.
Dalej droga prowadzi po kładkach, mostkach i torfowiskach, aż do drogi R336,   .

Aby przejść cały odcinek tego szlaku musimy pokonać ok 10 km w jedną stronę. Możemy jednak pokonać go etapami, zaczynając jednego dnia od Hill of Doon, a drugiego od wejścia przy drodze R336 w tym miejscu.Specjalnie dla Was przygotowaliśmy materiał filmowy, do którego obejrzenia serdecznie teraz zapraszamy.Wybierając się w to miejsce musimy pamiętać o odpowiednim obuwiu, odzieży wodoodpornej, zapasie wody i żywności oraz podręcznej apteczce. Zalecamy również zabrać ze sobą cienką czapkę, która uchroni nas przed moskitami. Kijki trekkingowe nie są przydatne  na tym szlaku. Przed wyjazdem warto poinformować bliskich gdzie jedziemy. Na tym szlaku zasięg telefoniczny jest bardzo słaby.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Komentarze przed publikacją będą moderowane przez administratora.