poniedziałek, 14 listopada 2016

Przewodnik - Lettercraffrol Wood, Co. Galway

Lettercraffrol WoodSzczegóły szlaku

Hrabstwo: Galway
Kategoria: Szlak leśny
Rodzaj: Wędrówka piesza, spacer, bieganie
Dystans: 6,30km (dystans obejmuje przejście całego szlaku i powrót do punktu startowego)
Min wysokość: 161m
Max wysokość: 237m
Szacowany czas przejścia: 1,5g - 2g
Punkt startu: Patrz wskazówki dojazdu poniżej
Punkt końcowy: Patrz wskazówki dojazdu poniżej
Dodatkowe atrakcje: Brak
Udogodnienia: Brak
Uwagi: Dojazd do punktu początkowego jest utrudniony z powodu prac wykonywanych w okolicznych lasach (budowa farm wiatrowych).
Zalecenia: Wybierając się w to miejsce musimy pamiętać o odpowiednim obuwiu, odzieży wodoodpornej, zapasie wody i żywności oraz podręcznej apteczce. Zalecamy również zabrać ze sobą cienką czapkę, która uchroni nas przed moskitami oraz kijki trekkingowe, które ułatwią nam wędrówkę. Przed wyjazdem warto poinformować bliskich gdzie jedziemy. Na tym szlaku zasięg telefoniczny jest bardzo słaby.

Wskazówki dojazduPunk początkowy szlaku znajduje się 10 km od miejscowości Oughterard (droga krajowa N59 pomiędzy Galway i Clifden).Opis szlaku

Lettercraffrol Wood jest odcinkiem zamkniętego obecnie szlaku turystycznego Sli Chonemara. Oznacza to, że pewne odcinki szlaku są niebezpieczne i nie nadają się do wędrówki (brak konserwacji szlaku przez zespół zarządzający). Tak właśnie jest na tym odcinku. Po przejściu dystansu ok 3 km kamienistą drogą, oznakowanie szlaku kieruje nas w stronę jeziora Aclogher ścieżką, która obecnie nie istnieje. Brak ścieżki zmusza nas to powrotu.  Mimo to 3 km szlaku są idealnym miejscem dla wszystkich miłośników pieszych wędrówek.

Mapa szlakuFotorelacja
Prezentowane zdjęcia zostały wykonane podczas naszej wędrówki w październiku 2016 roku.


Droga dojazdowa do punktu początkowego.W okolicznych lasach budowane są elektrownie wiatrowe i obowiązuje zakaz wstępu.
Lettercraffrol Wood pozostaje nadal otwarty.


Po przejściu niecałego kilometra, skręcając w boczną drogę  docieramy do brzegu Lettererafroe Lough.Na brzegu jeziora napotykamy na ślady ludzkiej obecności.

Dalsza część szlaku prowadzi obok  jeziora Lettererafroe, a następnie doprowadza nas w okolice kolejnego jeziora o nazwie Aclogher .Kolejne ślady ludzkiej działalności na tym szlaku.
Zejście do jeziora Aclogher.Po przejściu dystansu ok 3 km , oznakowanie szlaku kieruje nas w stronę jeziora ścieżką, która obecnie nie istnieje. Brak ścieżki zmusza nas to powrotu.

VideoDziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również do odwiedzania nas na Facebook-uYouTube i Google+, powracania na nairlandzkimszlaku.blogspot.ie oraz komentowania i udostępniania. Niech inni za pośrednictwem naszego bloga także poznają piękno Irlandii.

Pozdrawiamy serdecznie i pięknej pogody życzymy! :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Komentarze przed publikacją będą moderowane przez administratora.