środa, 3 sierpnia 2016

Kinnitty Loop Walks, Glinsk Castle Loop, Co. Offaly (Slieve Bloom Way)


W poszukiwaniu kolejnych szlaków trafiliśmy do hrabstwa Offaly, 3 km od miejscowości Kinnitty, gdzie przy drodze R440 znajduje się parking, który był punktem początkowym naszej wędrówki.
Przed wejściem na szlak zapoznaliśmy się z mapami i informacjami, które tu się znajdują. Okazało się, że jest z czego wybierać. Miejsce to było częścią szlaku turystycznego Slieve Bloom Way, o czym informowała nas pierwsza tablica informacyjna. Ponadto znajdowały się tu dwa szlaki: oznakowany zielonymi strzałkami Kinnitty Castle Loop i oznakowany niebieskimi strzałkami Glinsk Castle Loop.
Ponadto za bramą wejściową stoi kolejna mapa, która informuje o kolejnych, wędrowniczych możliwościach tego miejsca.Wybraliśmy Glinsk Castle Loop i ruszyliśmy w drogę.


Po przebyciu ok 1,5 km dotarliśmy do bramy, za którą droga zaczęła prowadzić w górę. Szło się coraz ciężej, za to widoki były coraz ciekawsze. :)


Niebieskie strzałki prowadziły nas na przemian, to szeroką kamienistą drogą, to wąską ścieżką, cały czas w górę. Idąc podziwialiśmy otaczającą nas przyrodę i krajobrazy.
Amatorzy zbierania jagód będą mieli tu co robić ;)

Po przebyciu ponad 6 km. od punktu początkowego dotarliśmy do miejsca, gdzie widoki były rewelacyjne, a szlak zaczął nas prowadzić w dół do samego parkingu.


Podsumowując.
Wędrówka tym szlakiem nie jest trudna. Musimy jednak pamiętać o odpowiednim obuwiu, odzieży wodoodpornej, zapasie wody i żywności oraz podręcznej apteczce. Zalecamy również zabrać ze sobą cienką czapkę, która uchroni nas przed moskitami oraz kijki trekkingowe, które ułatwią nam wędrówkę, zapoznanie się z mapami przed wejściem na szlak i przestrzeganie oznakowania dróg w przypadku braku pełnej orientacji w terenie. W miejscu tym znajduje się wiele bocznych, nieoznakowanych dróg. Przed wyjazdem warto poinformować bliskich gdzie jedziemy. Na tym szlaku zasięg telefoniczny jest bardzo słaby.


Skan mapy naszej wędrówki z aplikacji Endomondo
Na koniec zapraszamy do obejrzenia krótkiego video z naszego pobytu w tym uroczym miejscu i do zobaczenia "Na irlandzkim szlaku".  ;)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Komentarze przed publikacją będą moderowane przez administratora.