czwartek, 11 sierpnia 2016

Cong, Cong Wood, Ardnageeha Loop, Ashford Castle


W poście o uroczym miasteczku Cong i jego okolicach wspomnieliśmy, że jest ono idealnym miejscem do rozpoczęcia pieszej wędrówki lub wyprawy rowerowej po kilku malowniczych szlakach. Odbyliśmy taką wędrówkę, a teraz podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami, zdjęciami, materiałem video, a na koniec zaprosimy Was do pójścia naszym śladem. Naprawdę warto! ;)

Pieszą wędrówkę rozpoczęliśmy z parkingu w Cong oznaczonego na poniższej mapie.Zabierając wyposażenie udaliśmy się do miasteczka, gdzie zwiedziliśmy ruiny Cong Abbey, a następnie mijając The Monk's Fishing House dotarliśmy do Cong Wood.

Po wejściu do lasu skręciliśmy w prawo i trzymając się jego prawego brzegu, przebyliśmy odległość dwóch kilometrów podziwiając jego piękno i zwiedzając  jaskinię Pigeon Hole. Przed wyjściem z lasu spotkaliśmy "mieszkańca" tych terenów, śmiałego osiołka. ;).

Cong Wood kończy się wraz z dotarciem do wąskiej, asfaltowej, lokalnej drogi, po której przekroczeniu udaliśmy się w stronę Clonbur, mijając czarno-żółty szlaban.
Po przebyciu kolejnych dwóch kilometrów dotarliśmy do rozstaju dróg. W prawo szlak prowadził do Clonbur, w lewo do Ardnageeha Loop, gdzie się udaliśmy, pokonując kolejne trzy kilometry drogi. Warto dodać, że na drogowskazie nazwa Ardnageeha Loop jest w języku irlandzkim.Po dotarciu na miejsce, idąc wzdłuż jeziora Corrib, kilka metrów za pomnikiem skręciliśmy z drogi w boczną ścieżkę i udaliśmy się nad samo jezioro, idealne miejsce na przerwę w wędrówce.


Po małej przerwie wróciliśmy do głównej drogi i ruszyliśmy w stronę Ashford Castle, mając jezioro przez cały czas po naszej prawej stronie. Warto dodać, że wejście na teren zamku główną bramą jest płatne. Wejście od tej strony jest darmowe i całkiem legalne. ;)Po zwiedzeniu ogrodów Ashford Castle, mijając lądowisko dla helikopterów udaliśmy się wzdłuż jeziora, które w tym miejscu wygląda jak rzeka i dotarliśmy do Cong Wood, dalej trzymając się jego prawej strony doszliśmy do wyjścia z lasu, miasteczka Cong  i  parkingu, gdzie zostawiliśmy samochód.
Podsumowując,
pokonanie całego dystansu 13,92 km zajęło nam 4g: 18m. Skan mapy naszej wędrówki wygenerowanej z aplikacji Endomondo prezentujemy poniżej. Szlak nie należy do trudnych, jest jednak kilka miejsc wymagających wzmożonej ostrożności. Niektóre ścieżki w Cong Wood idą wzdłuż  stromego zbocza, a schody do jaskini prezentowanej na zdjęciach powyżej, są bardzo nierówne, strome, wilgotne i śliskie.  Dlatego wybierając się w to miejsce musimy pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, odpowiednim obuwiu, odzieży wodoodpornej, zapasie wody i żywności oraz podręcznej apteczce. Zalecamy również zabrać ze sobą cienką czapkę, która uchroni nas przed moskitami oraz kijki trekkingowe, które ułatwią nam wędrówkę. 
Na koniec zapraszamy Was do obejrzenia wideo z naszej wędrówki, spakowanie plecaków i wyjazdu do Cong. :)Powiązane posty:
Cong, Co. Mayo
Ardnageeha Loop - Forest Recreation Area
Clonbur Woodland, Co. Galway i Mayo

Pomóż nam dotrzeć do jak największej ilości ludzi. Udostępniaj nasze posty, poleć blog swoim znajomym. Dziękujemy!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Komentarze przed publikacją będą moderowane przez administratora.