wtorek, 8 maja 2018

Uroczy zakątek nad jeziorem Mask - Clonbur Woodland


Jak już pisaliśmy w tym poście, Clonbur Woodland, 300 ha lasów położonych nad brzegiem jeziora Mask zadowoli wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury.  Można tu pospacerować, pojeździć na rowerze, pobiegać, zorganizować rodzinny piknik. Drogi są utrzymywane w dobrym stanie, a wiele ławek zachęca do wypoczynku.

Można tu również odkryć mało znane i rzadko uczęszczane miejsca, do których dojście nie jest już takie łatwe. W tym poście zaprezentujemy jedno z takich miejsc usytuowane nad jeziorem Mask.Dotarcie do tego ciekawego zakątka wymaga opuszczenia głównego szlaku i wędrówki wąską, często błotnistą i czasami zablokowaną przez zwalone pnie drzew ścieżką.
Po pokonaniu ok 1,5 km docieramy w bardzo uroczy i odosobniony zakątek Clonbur Woodland.
Autor zdjęć: Robert Photography


Istnieją dwie ścieżki prowadzące w to urocze miejsce. Na mapie poniżej oznaczyliśmy wejścia na nie czerwonymi strzałkami. Strzałka biała pokazuje miejsce docelowe. Dotarcie do ścieżek wymaga pieszej wędrówki z parkingu w Clonbur (An Fhairche). Wskazówki dojazdu i więcej informacji dostępne są w tym poście.


Wideo
Produkcja: RPV Media dla "Na irlandzkim szlaku"
W pobliżu

Cong, Cong Wood, Ardnageeha Loop, Ashford Castle
Kelly's Cave, Cong, Co. Mayo
Cong, Co. Mayo
Ardnageeha Loop - Forest Recreation Area
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również do odwiedzania nas na Facebook-uYouTube i Google+, powracania na nairlandzkimszlaku.blogspot.ie oraz komentowania i udostępniania. Niech inni za pośrednictwem naszego bloga także poznają piękno Irlandii.

Pozdrawiamy serdecznie i pięknej pogody życzymy! :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Komentarze przed publikacją będą moderowane przez administratora.