czwartek, 21 lipca 2016

Pomiędzy Owenmore i Owenwee - Western Way, Co. Mayo


Podczas naszych dotychczasowych wędrówek pokonaliśmy cztery odcinki szlaku Western Way. Tym razem wybraliśmy się do Co. Mayo, w okolice Croagh Patrick, gdzie znajduje się baza  Mayo Mountain Rescue. Na poniższej mapie zaznaczyliśmy jak dojechać do tego miejsca z drogi krajowej N59.Zabierając odpowiednie wyposażenie ruszyliśmy w drogę. Minąwszy farmę z widocznymi torfowiskami oraz liczne pastwiska wkroczyliśmy do leśnej krainy.Po czterech kilometrach marszu kamienistą drogą musieliśmy kontynuować wędrówkę wąską, podmokłą ścieżką, prowadzącą w górę.
Nie było to łatwe zadanie. Grząski, trawiasty teren wymagał bacznej uwagi i odpowiedniego obuwia. Bardzo uważnie, krok po kroku szliśmy w górę, gdzie czekały na nas wspaniałe widoki.


Kierując się oznakowaniem szlaku dalej szliśmy wąską, czasami mało widoczną, niebezpieczną ścieżką, aż dotarliśmy do tej drogi.


Biorąc pod uwagę pogarszające się warunki pogodowe ruszyliśmy w drogę powrotną. Wracając, sprawdziliśmy dwie boczne, ślepe drogi, które wcześniej minęliśmy. Z końca jednej z nich doskonale było widać torfowiska, o których wspominaliśmy na początku.Pogoda nadal się pogarszała, a  widoczność była coraz mniejsza. Bez zbędnej starty czasu wróciliśmy do punktu początkowego naszej wędrówki pokonując dystans 12,30 km w 4 g: 10 min.
Mapa naszej wędrówki wygenerowana z aplikacji Endomondo
Podsumowując.

Szlak ten, a szczególnie 1,5 km. grząskiej ścieżki, nie należy do łatwych. Apelujemy o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku. Wybierając się w to miejsce musimy pamiętać o odpowiednim obuwiu, odzieży wodoodpornej, zapasie wody i żywności oraz podręcznej apteczce. Zalecamy również zabrać ze sobą cienką czapkę, która uchroni nas przed moskitami oraz kijki trekkingowe, które ułatwią nam wędrówkę. Przed wyjazdem warto poinformować bliskich gdzie jedziemy. Na tym szlaku zasięg telefoniczny jest bardzo słaby.

Na koniec zapraszamy Was do obejrzenia materiału filmowego, który jeszcze bardziej przybliży Wam ten szlak. Życzymy miłego oglądania i do zobaczenia "Na irlandzkim szlaku".  :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Komentarze przed publikacją będą moderowane przez administratora.