poniedziałek, 5 września 2016

Burren National Park, Co. Clare - The Burren Way


The Burren National Park, doskonałe miejsce dla miłośników górskich wędrówek i pięknych widoków. Miejsce, które jest również odcinkiem szlaku turystycznego The Burren Way. Miejsce, które wybraliśmy sobie za cel kolejnej naszej wędrówki.

Punkt początkowy,  pokazany na poniższej mapie, znajduje się ok 17 km od miasta Gort. Warto pamiętać, że dojazd do tego miejsca wymaga ostrożności, drogi są bardzo wąskie i często uczęszczane przez pieszych wędrowców.Po dotarciu na miejsce dokładnie zapoznaliśmy się z mapą, zaplanowaliśmy trasę i zabierając niezbędne wyposażenie ruszyliśmy w drogę.


Jak się okazało szlak nie był łatwy. Kamieniste ścieżki poprzecinane szczelinami, osypujące się pod butami drobne kamienie oraz dość strome podejścia i zejścia wymagały bacznej uwagi podczas wędrówki. Idąc zgodnie z oznakowaniem czerwonego szlaku, wspinaliśmy się wyżej i wyżej, a piękne widoki były wynagrodzeniem za nasz wysiłek.

Po ok 2,5 km marszu dotarliśmy do miejsca, gdzie czerwony szlak połączył się z niebieskim szlakiem. My jednak dalej kierowaliśmy się w stronę szczytu zgodnie z czerwonym oznakowaniem, gdzie dotarliśmy po przejściu 3 km od punktu początkowego wędrówki.

Po krótkim odpoczynku na szczycie ruszyliśmy dalej. Po przejściu kolejnego kilometra dotarliśmy do miejsca, w którym opuściliśmy czerwony szlak i skręcając w prawo, udaliśmy się pod prąd szlakiem niebieskim.


Po przejściu kolejnego kilometra i kilkaset metrów dotarliśmy do znanego nam już miejsca, gdzie niebieski szlak łączył się z czerwonym. Idąc dalej czerwonym szlakiem udaliśmy się w drogę powrotną.

Podsumowując,
pokonanie całego dystansu 7,5 km zajęło nam 3g: 47m. Skan mapy naszej wędrówki wygenerowanej z aplikacji Endomondo prezentujemy poniżej. Szlak nie należy do łatwych  i wymaga wzmożonej ostrożności. Wybierając się w to miejsce musimy pamiętać o odpowiednim obuwiu, odzieży wodoodpornej, zapasie wody i żywności oraz podręcznej apteczce. Zalecamy również zabrać ze sobą cienką czapkę, która uchroni nas przed moskitami oraz kijki trekkingowe, które ułatwią nam wędrówkę. Na koniec zapraszamy Was do obejrzenia krótkiego video z naszego pobytu w The Burren National Park i oczywiście do odwiedzenia tego pięknego miejsca. ;)Pomóż nam dotrzeć do jak największej ilości ludzi. Udostępniaj nasze posty, poleć blog swoim znajomym. Dziękujemy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Komentarze przed publikacją będą moderowane przez administratora.